beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

what is the transcontinental railrod
it sociable and outgoing is synonyms or antonyms or neither
what is the importance of prehistory
A waterfall in a park is located 6 miles east and 3 miles north of the visitors center. There is a picnic site 1 mile east and 2 miles north of the visitors cen
Most of the evidence we have about early humans comes from _____.
what caused the renewal of interest in the classical civilizations of greece and rome
Solve for the indicated variable 4c=d for c
should eighth be capitalized if use in a sentence
In which part of the female reproductive system does a fetus develop? A. Uterus B. Ovary C. Fallopian tube D. Vagina
How can I use prokaryote in a sentence??????