amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

what element of writing shows organization of ideas and information?​
You have recently signed up for a new job and noticed this policy for retirement savings. Invest $200 and the employer does 70% matching for 35 years at an inte
Find the perimeter of the figure to the nearest hundredth. Please help me​
Straps of connective tissue which holds bones together at the joints are: -perlosteum -cartilage -muscles -ligaments
What does WSG mean in slang​
Ms. Larsen is buying 2 delivery vans for her business. The price of the first van is shown below. 16,257. The digit 2 in the price of the
is the volume of of 10 shampoo bottles greater than 3 gallons ​
Direction: Write TRUE if the statement is correct and FALSE if the statement is not correct; Write your answer on a separate sheet of paper.1. Stress refer to w
Can I get some help please!
5x by 2a +3x by 4aquestion from simplifyplz do in notebook​