marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The equation represents a chemical reaction that occurs in living cells. How many atoms are represented in the reactants of this equation? *​
Is "the Dark Ages" an appropriate term to describe the Middle Ages? Why or why not?
For g = {(-5, 2), (-4,-1), (3, -8), (-2, 0), (4,-9)} find g(3).
Please help solve please I’m begging
De ribing the Vertical Line Test When given a graph, the vertical line test can be used to determine functionality. Describe the vertical line test and explain
help pls im strugglin
Golden Eagle Company prepares monthly financial statements for its bank. The November 30 and December 31 adjusted trial balances include the following account i
What is the name of the guy who produces for Dr. Dre?
PLEASEEEEEEEEEEEE HELPPPPPPPPPPP 9 + 6x - 5 =
seven less than the product of a number z and 3 is equal to 4