jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Complete the equation of the line through (-9,-9) and (-6,0)
i need to know the answer to 1/6 +1/2 =
How does the impartiality of the Red Cross influence its effectiveness?
Judah worked at the bakery for 14 hours last week. He spent $12 of his earnings on a cake for his father’s birthday. If he was left with $86 after buying the ca
can someone help me on this?
Why did the Allies believe the German army would not attack France through the Ardennes Forest? There were too many lakes and rivers. It was located in neutral
i need to know what c=
which state does not observe daylight savings time?
The Valdez family left at noon for a 4-hour trip to visit relatives. They stopped 1 hour for lunch and 2 hours to visit an amusement park. What time did they ge
what is the theme of chapter 11 of Bad Boy by Walter Dean Myers??? HELP ME PLEASE I NEED ANSWERS NOW IT IS TIMED