jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

what does this quote mean "our deepest fear is not that we are inadequate. our deepest fear is that we are powerful beyond measure. it is our light, not our dar
In an orchard, every 4th peach picked is sour and every 5th peach picked has black spots. What is the probability of a peach being sour and with black spots if
The main span of the Brooklyn Bridge is 1595 feet long. The Golden Gate Bridge is about 263% of the length of the Brooklyn Bridge. To the nearest hundred feet,
6 cups of water is 2/3 of a jug find the total number of cups of water in the jug
write open question about social media​
JB and sarah are out on a hike. they follow a river running due south for about 2.3 miles. They then decide to turn due east and hike for another 3.4 miles and
Girls, if you are interested to show your body with*ut clothes come here. (includes b**bs, p*ssy, and other body)​
Which is non-renewable source of energy wind energy? - Sun - Natural gas - Wind - Tidal waves
What is the name of one of the best-known novels by the brazilian writer paulo coelho?
What are all of the components that make up galaxies bound by? A. Dark energy B. Dark matter C. Gravity D. Redshift