faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

I’m giving 20 points and the and the word starts with so
What compound will cause hemoglobin in blood to fluoresce under black light?
If you were a non-Muslim in the Ottoman Empire, would you like or dislike the millets? Explain.
Which species would thrive if New York City were to be abandoned, according to Alan Weisman?
2.) Write a verbal expression that represents the algebraic expression. m/12
paano tinitiyak ng halalan sa pilipinas ang pagiging demokratiko ng bansa?
Ned types 360 words in 6 minutes. Nate types 220 words in 4 minutes.Who would type more words in 10 minutes? What assumptions do youmake?​
can someone solve this for me?​
He [Mr. Summers] made a note on the list he was holding. Then he asked, “Watson boy drawing this year?” A tall boy in the crowd raised his hand. “Here,” he said
ILL GIVE BRAINLEST, find the value of x and show work