iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

Which combination represents the empty set? motor ⋃ manual motor ⋃ bicycle motor ∩ manual motor ∩ bicycle
nth term for 300,250,200
The word”volcanic” creates thoughts and feelings of
Select the correct answer. Which expression is equivalent to this polynomial? 16x² +4​
A landscaping company has giving quotes to 2 different customers the first customer quote is $287 to install 13 bushes and 7 trees and the second customer' quot
which chemicals were common forms of anesthesia in the civil war?
One atom of lithium, Li, reacts with fluorine, F, to produce lithium fluoride, LiF2. The atomic mass of lithium is 7 amu. The mass of one atom of lithium fluori
Find the measure of side b
What does it mean to investors when a bond reaches full maturity? a) the investor has waited for the 50 year mandatory holding period. b) the investor owes the
12.36: the measures of two angles in a parallelogram add to [tex]204^{\circ}[/tex] . find the measure of each of the other two angles.