nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Which characteristic is shared by sonnets and haiku?
Find 4 consecutive even integers where the product of the two smaller numbers is 72 less than the product of the two larger numbers?
select the product of (3x-4)(3x4)
in a parallelogram one angle is 9 times the size of another. find the measures of the angles
Earth is a close approximation of a natural closed system.  What are some ways that living in a closed system affects each of us.
Multiply these fractions (Lowest Terms) a) 2 x 3/4 b) 3 x 3/5 c) 4 x 1/3 d) 6 x 2/5 e) 1/2 x 1/4 f) 4/5 x 2/3 g) 5/6 x 3/4 h ) 1/10 x 2/3 i) 2 1/5 x 1/
Find the length of the radius of the following circle. (x + 2)2 + y2 = 10
What is the solution: (9x+2)(4x^2+35x-9)=0
in the xy-plane above, point c has coordinates (6,9). which of the follwoing is an equation of the line that contains points 0 and c?
where did japan first expand its empire after 1930