briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

I need help for these two Im3
What are the variables?
मित्र को जन्मदिन का निमंत्रण देते हुए पत्र लिखिए। ​
In what real-life situations might you want to use the modulus operation in a program?
A carpenter is making a table that will be 45 inches wide. He is gluing boards together. Each board is 3 and 3/4 inches wide.How many boards does the carpenter
Cameras R Us buys cameras at wholesale and sells them at a 40% markup. Use the diagram to find the wholesale price of a camera the store sells for $77.100 perce
noooooooooooooooooooooo
Excited over their victory, the players hurried to board the bus
Team Jake gets 4 questions correct. Use the expression 7x - 30 to find Team Jake's total score.
I need answers quick