sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Greg is making some soup for lunch. He wants to leave the hot pot of soup on the stove and let everyone serve themselves. What type of spoon should Greg avoid p
Which blood component produces antibodies? a) platelets b) red blood cells c) white blood cells d) serum
what is a parallel line to the equation -x+2y=12 that goes through the points (4,0)
Can you please help me with this quiz. 1.Colin’s drinking straw bent like a tiny elbow, causing the last of the orange juice to gurgle as it slipped past. The c
The creation of Prohibition had the unintentional effect of
The inability to retain urine in the bladder is called
please answer! Why is the Mayflower Compact so important?A.It maintained peace between the Native Americans and Pilgrims in Plymouth.B.It created a reliable and
after elsa backed muffins, her brother ate 4 of them, he ate 2/5 of all the muffins, how many muffins did elsa bake?
Select all that apply. If 2x²-6x=0, then
Options for noble-born women during the Renaissance were limited; one could either _____ or _____.