sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question please help

easy question please help class=

Respuesta :

XxItzJustinxX
XxItzJustinxX XxItzJustinxX
  • 02-03-2022

Answer:

$17/ $25/$41

Step-by-step explanation:

brainliest pls

Answer Link
1414255
1414255 1414255
  • 02-03-2022

Answer:17 dollars .

Step-by-step explanation:

Because 9 is already the amount and 2 people in the car so multiple 4 x 2 and get 8 and 9 +8 = 17 so theirs your answer .

Answer Link

Otras preguntas

What products would Indians and other non- Chinese merchants be most likely to purchase in market such as the one described in the passage
What was Antoine Henri Becquerel studying when he discovered radioactivity?
Which of the following is NOT a correctly written adverb? eternamente tranquilomente peor siempre
The cost of 8 pencils plus tax of $0.10 is $2.15. Write an equation that models the situation?
can someone help me please
The Drama club is washing cars for a fundraiser. If they continue at this rate, how many cars would they wash at 8 Hours? 1. 32 2. 8 3.40 4. 64
Which line from the letter best supports the answer to Part A ?
Simplify -5/8 divided by -3/4
6. Two toy blocks are made of the same material. One has a mass of 20 grams and its dimensions are 2 cm x 4 cm x 1 cm. The second block measures 4 cm x 3 cm x 2
Tickets to the North Carolina State Fair are $6 for adults and $2 for children under 12. If the 1st grade at Smith Elementary School went to the fair with 24 ch