kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

The Dirty War of Argentina lasted from 1976 to 1983. What was the Dirty War? A)Those opposing military rule were killed in what has become known as the Dirty Wa
PLEASE HELP WITH MATH
Soy Andrea. Termino la care con los frijoles y el Based on the text ¿qué pide Andrea al mesero para salir? Mesero, la cuenta, por favor Mesero, necesito el cuch
Please help can´t get anymore wrong
Is 6x^4+9x-7x^2+4 I’m standard form why or why not ?
The RMS potential difference of an AC household outlet is 117 V. a) What is the maximum potential difference across a lamp connected to the outlet? b) If the RM
Please help me with this quick
Betty saves $161 a month. She saves $141 less each month than Jack. How much will jack save in 2 years?
Write the equation of the line that passes through (7,-4) and (-1,2) in slope-intercept form.
What two symbols are painted on the new flag that the animal created. A) a tall and beak b) a snout and a claw c) a hoof and a horn )d) a wing and flied (animal