lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

a ball is tossed vertically upward rises, reaches it's highest point, and then falls back to its starting point. during the time, the acceleration of the ball a
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
Solve proportions 13/25 = p/100
how many atoms in C9H8O4
rename the number4 thousand 7 hundreds = 47
List five kinds of cases that come under the judicial power of the United States courts.
List five kinds of cases that come under the judicial power of the United States courts.
Give 5 natural examples of unbalanced forces around us. Other than friction.
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
how many atoms in C9H8O4