mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain why many people consider British Columbia’s coastal forests a unique habitat that is important to protect.
Solve for x. X=? 5x-16 x+10
What effect do predators have on the ecosystem?
What is the surface area of this rectangular pyramid? 5 cm 5 cm 5 cm square centimeters​
The right triangle has legs a and b and hypotenuse c. If b=12 and c=13, then what does a equal?
option A: Do you know a successful entrepreneur in your community? Chances are there are many business owners and entrepreneurs in your area you could interview
Rearrange 4x+2y=8 to make y the subject.
In need of help..): please help me on this. There is a picture of it above
1. Vous___ une bonne proposition.​
Recognize Multiple Causes Name two reasons why the jewish population has fallen in Europe?