gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

1. Which point is on the circle described by (x - 2)2 + (y + 3)2 = 4? (2,0) (0,0) (1,-4) (2,-5)
eleborate how affirming others may influence unequal power relationship.​
Sarah wants to buy clothes, she wants to know which size is the biggest to smallest. (Ill love yours and give you five stars)Measurement A: 29" (74 cm) length,
Calculate the pH of a solution prepared by dissolving 1.60 g of sodium acetate, CH3COONa, in 50.0 mL of 0.10 M acetic acid, CH3COOH(aq). Assume the volume chang
THIS IS THE MOST IMPORTANT QUESTION OF THE HOMEWORK PLEASE HELP!
Hi please help me with this asap.​
4). Machine “B” can pack 11 boxes per minute. The factory receives an order for more than 1100 boxes. Machine B has already packed 55 boxes. Write and Solve an
¿Qué tenia en cuenta los derechos durante la época colonial?​
Find the radius of the circle. Please show work, thank you
Daniel deposits a certain sum of money in a bank. If the simple interest rate of the bank decreases from 3.75% per annum to 3.5% per annum, Daniel's interest wi