tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

How many people were killed in motor vehicle collisions in the 20th century?
What does the technical term absolute despotism mean?
the height of an object dropped from the top of a 320-meter building is given by h(t)= -5t^2+320. how long will it take the object to hit the ground
John paid $50 for renting a cycle for 5 hours. Which graph shows the relationship between the cost of renting a cycle for different hours?
Explain why there must be at least two lines on any given plane.
M(5, 7) is the midpoint of rs The coordinates of S are (6, 9). What are the coordinates of R?
What species dominate the forest?
PLEASE HELLPPPPP 15 POINTS + THANKS
Complete the sentence with the correct word: Les français travaillent 6 ______ par semaine.
How many lessons do you need to complete in Unit 2? 14 12 10 20