joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

how do you multiply and divide equations?
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
what is the fraction ten twelfths in it's simplest form ?
What Is Geographic Mobility?
The widths of two similar rectangles are 16 cm and 14 cm. What is the ratio of their perimeters? Of their areas? a. 8:7 and 64:49 b. 9:8 and 64:49 c. 8 and 81-
Help me please. What Is Stonehenge?
90 < x < 180 is my range and my answer is 0.6 for it to be correct is it positive or negative?
What Is Geographic Mobility?
The widths of two similar rectangles are 16 cm and 14 cm. What is the ratio of their perimeters? Of their areas? a. 8:7 and 64:49 b. 9:8 and 64:49 c. 8 and 81-
Give five rational numbers lying between 3/5 and 4/5. Insert six rational numbers between 3 and 4.