ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

Is "sat stopped" an alliteration
Adding Fractions label the numerator and denominator 2/3+1/5=
as isthmus is a narrow strip of land that is bordered by water on each side,and that connects two larger pieces of land.How does this differ from a tombolo?
what was the importance of wood block printing
0.9(3÷2.25− 1/8 (1 2/3 1/9 ))− 4/7 ÷0.8. i would like to know what this equals if you could help that would be great.
helppppppppppppppppppppppppp
which formula represents a substance that contains covalent bonds A. LiClB. CaCl2C. K2OD. CO2
how do conditions during a temperature inversion differ from normal conditions?
the breakup of the USSR in 1991 may be directly linked to the 20th century process of?
How many different arrangements of the letters in the word BETTER are there?