mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Identify the unit rate in the graph. A) 125 B) 75 C) 50 D) 25
Probability Question​
Please Help ASAP!!!Ishaan is 72 years old and William is 4 years oldHow many years will it take until Ishaan is only 5 times as old as William?
What would be the drug of choice in an adolescent who is diagnosed with syphilis during the first trimester of pregnancy?
✹ BRAINLIEST ANSWER WILL BE CHOSEN ✹ Put the four major turning points in world history in the correct order. *I'll mark brainliest after reviewing completed pr
6 What is the answer to this problem
Would anyone be able to do a math paper for me?
Which were the first people to use spears with flint points to hunt? A. the Woodland Indians B. the Paleo Indians C. the Archaic Indians D. the Late Pre
What is the surface area of the pyramid shown to the nearest whole number? the diagram is not drawn to scale A 56ft^2 B 72 ft^2 C 22 ft^2 D 128 ft^2
*WILL MARK BRAINIEST* 1. What is the length of the side of the brick labeled a? 2. What is the length of the side of the brick labeled b? 3. What is the total h