ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How do you say "Some brown spiders"?
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury
why did farmers follow railroads into the texas frontier
Cheryl has some oranges. she puts the oranges into p boxes of 3 oranges each and has 2 oranges left. Find the total number of oranges Cheryl has in terms of p
log4(x)+log4(x+15)=2
the only Native American who successfully stayed on their land were A) Seminole B) Sauk C) Cherokee D) Fox
what years did the cattle drives take place from
what is 140/216 in simplest forms
Choose the word that describes a person who is smart but in a sneaky way. A. Sharp. B. Cunning. C. Intelligent. D. Skillful.
find the slope of the line that contains (1,6) and (10, -9).