meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Which president appeared on a u. S. Coin while he was still alive?.
Can someone please help me with this assignment, this is due today
Need help with homework please? will give brainliest
What major engineering blunders were results of faulty measurement.
Convert −55 ◦C to Kelvin
In the book hoot What big secret does Beatrice reveal in the old ice cream truck? 1. that she has a crush on Roy 2. that she loves peanut butter cookies 3.
Help Please!!!!!!!!!!!!!
Three DVDs and four CDs cost $92. Two DVDs and three CDs cost $65. Find the cost of each tape and CD.
i am stuck on this question please help me
Are your knees the elbows of your legs or are your elbows the knees of your arms? A. knees are elbows of your legs B. elbows are knees of your arms C. both