soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is NOT a benefit of nuclear energy? A) fossils fuels are not required B) does not contribute to global warming C) presence of hazardous radioac
Mr.garcia buys 3 bags of cat food that each weigh 9 pounds and another bag of cat food that weighs 7 pounds how many pounds of cat food did mr.Garcia buy?
Firelight Company manufactures candles. The standard direct materials quantity required to produce one large candle is one pound at a cost of $5 per pound. Duri
What is the answer? With explanation please!
Which of the following represents a valid probability distribution? A 2-column table labeled Probability Distribution A has 4 rows. The first column is labeled
an accented syllable folowed by an unaccented syllable
How is Nwoye changed after ikemefuna’s arrival
find f'(x) f(x)÷1/(x-2)​
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly.
Can a new element be discovered and be placed in between copper and nickel on the periodic table? Explain your answer.