itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Which of these options represents the correct flow of events during meiosis ii?
Write your question here (Keep it simple and clear to get the best answer)give me examples of combined nouns plz
the official language of brazil is: a : portuguese b : french c : english d : chinese
A local college student will be randomly selected to attend a leadership conference in Washington, D.C. There are 2020 local college students, of which 40% are
One effect of the Crusades was that the Catholic Church A.lost its power and authority. B.called for an end to violence. C.grew in power and authority. D.lost m
who do yall want to be president? a.trump b.hilary c.no one
can someone help me with this????????????
Joining two or more independent clauses creates a(n) __________
Levittown became the first mass-produced suburban __________ in new york in 1948
The ancient geographic setting of a region is known as its