demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

Write this function in vertex form, and Identify its vertex x^2-4x-17
Jason can travel 24 2/3 mi in 1/2 hour how much is his average speed in mi
1. Explain the relationship between the following terms. a. Electoral College b. executive branch
Henry is saving money for college. He earns $210 each week working part time after school and the weekends. Henry currently has $2,240 in savings. His parents p
How do you solve (a^3b)^4(ab^6)^2?
How to life. i need to know...?
Explain the difference between at least four different post-secondary options, and provide an example of one possible career choice that exists within each opti
1. Which of the following was a colonial advantage in the Revolutionary War? A. Lacked military experience B. Were united in the cause C. Led by George Washingt
Write a word problem in which the starting number is in the hundreds and the answer is 4 tickets were left over
Trying to at least find the point slope form of a line