Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Hellppp meeeeeee PLEASEEEEE :!$:$:
I’m doing this project for science and I need to identify the variables but I’m really struggling I need to know the dependent independent and controlled variab
A school cafeteria has one window that is 2.09 meter wide. It has another window that is 3.21 meters wide. What is the total width of the two windows? Use menta
secretion of a substance from a cell or structure is a function of the
5.8 times 9.3 times 7.5 times 12.1 times
i need heelp plzzzzz can anyone heelp mee
Jack is saving money to buy a computer that costs $960. He is saving $60 a week. Hiw many weeks will it take him to save enough to buy the computer?
The oxidation number of an atom is shown with a
In what time (years) will P5,000 amount to P7,000 at 6% compounded quarterly
Help please help please