cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
Why did president Washington want the United States to remain neutral
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
a soccer team played 160 games and won 65% of them. how many did they win?
how might a scientist a determine whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses
What sorts of signals does the brain use to communicate sensations, thoughts and actions?
1. How does the friction affect forward motion? Give an example. 2. Describe two ways to change the frictional force between two solids surfaces. Change t
Morgan found a stone arrowhead. He measured it three times. He measured it as 2 inches to the nearest inch, to the nearest 1/2 inch, and to the nearest 1/4 inch
Newtons third law of motion is also known as the law of ?
Why were the 1920's considered the best and worst of times?
why can parents who are heterozygous for type a and type b blood have children with any of the four human blood types?