joanelgarrison
joanelgarrison joanelgarrison
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50.What is the unit price?

Respuesta :

armandor84562
armandor84562 armandor84562
  • 04-04-2017
4.5 hope it helped a lot
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-04-2017
5kg -> $4.50

1kg -> 4.5/5 = $0.90

so dats the unit price
Answer Link

Otras preguntas

having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
what is the sum of 7/10 and 6/100
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
what is the sum of 7/10 and 6/100
what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)