SerranoSkates83 SerranoSkates83
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

How many pencils can be purchased with $0.51 if it costs of 8 pencils is $1.36 ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2017
First year to find how much one pencil cost cost then multiply A number
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
8 pencil: $1.36
? pencil:$0.51, so 0.51×8÷1.36. As a result, you could buy 3 pencils with $0.51. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

which of the following represents an example of a population?
what is the importance of education
The sudden partition of India led to violence and chaos.
A first-time bungee jumper is about to make his first jump. When the bungee jumper jumps, he will fall 5 feet every 0.5 second. Part A. Let s be the total num
Holy War" traces the events back to their origin using a. chronology. b. circuitous logic. c. cause and effect. d. None of the above
what is 8.525 rounded to the nearest hundredth
i words to describe someone
what percentage of North America adults may be functioning below their potential due to prolonged exposure to stress
as you are leaving a building, the door opens outward. if the hinges on the door are on your right, what is the direction of the angular velocity of the door as
how many valence electrons does carbon have