barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Who did Odysseus leave behind when he left Troy for Ithaca, and how was it destructive?
What are preventable injuries and unpreventable injuries
How did allies hide from Germans D-day invasion plan?
Ratio equal to the ratio given 12:7
is 10 yards less than 360 inches
The copper wire and bulb is connected in a series with 220 V electric supply. Why only an electric bulb glows where as the copper wire remains the same.Give REA
What is '7b-2b+3-1' ? Need working and it's equations!!
find the area of a triangle given that c=40m b=20m a=48°
I forgot what are homophones.Does anyone know what's a homophone.
Nick bought a video game for $55, which was 20% off the original price. what was the original price?