Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Add. Simplify the answer and write the answer as a mixed number if appropriate 3/8+2/3
Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.
Knowing that ΔBIG ≅ ΔFNS, an angle pair that is NOT necessarily congruent is: Knowing that ΔDAL ≅ ΔEKS, a side pair that is NOT necessarily congruent is:
Need help with this geometric question ASAP, Thank you
Jonah's lunch cost $27.50, he paid $1.65 sales tax. What is the percent of sales tax?
What bible verse is may the lord bless you and keep you and his face turn toward you and keep you
Calculate the third longest wavelength in the balmer series
System of Equations- pls help with the following problem Solve the System of equations x = -2 ; y = 3 .(Choose from a,b, or c. Show your work step by step).a) x
A board game that normally costs $30 is on sale for 25 percent off. What is the sale price of the game? $22.50 $27.50 $32.50 $37.50
Which number is a common multiple of 2 and 3? A) 8 B) 16 C) 28 D) 36