jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Help, need help with this, please and thank you!
John wants to access specific programs from the start menu in his laptop. How after he is unable to view them when he clicks the start button. What should he do
whats the difference between a proper fraction and an improper fraction 10 POINTS
Nicholas decided to take a hot air ballon ride. After being in the air for 20 seconds, he is 200 feet above the ground. After being in the air for 60 second, he
How do I solve this
what island is 64 degrees west and 16 degrees north
The smaller girl created a diversion by beginning to recite “on the road to mandalay.” she only knew the first line, but she put her limited knowledge to the fu
2, 3, 5, 7, 11, 13,...
Solve each algebraically |x|=12 |x|=1/2 |x|-6=4 5+|x|=14 3|x|=24 |x+3|=10
what is the median of : 100 100 99 98 98 90