jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Simplify -23. wjfnwkfnfffkmwnkfm
Help me quick i need helppp
Help anyone can help me do this question,I will mark brainlest.​
30 POINTS HELP PLEASE A galvanometer consists of a loop of wire in a magnetic field. Question 19 options: True False
If f(x) = x2 + 9x – 14 and g(x) = x2 – x + 3, find (f – g)(x).
In his work Divine Comedy, the 14-century Italian poet Dante described a trip into space. As he traveled away from Earth, he visited the following celestial bod
How did the crocodile end up being a guest at his house?
38. Which of the following phrases serves as the adverbial phrase in the following sentence: "The director of affairs was praying very busily at the corner." *
9. In order to determine the melting point of tetradecanol, it was important that _____. the thermometer was attached to the capillary tube the water was froz
in right triangle abc below where ac=2 and angle BAC is theta find y in terms of thetaplease ignore my work!​