makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Help please!!! A car travels 180 miles north in 3 hours. What is the average velocity? (Lesson 2.01) Show your work and include units. Average velocity = distan
from 75 to 225 find each percent increase round to the nearest percent.
the product of 7/8 × 1 3/4
Refer to wal-mart. the addition of the corporate compliance department reflects the implementation of a(n) ____.
how to integrate ∫㏑x/χ from 1 to e
The​ ________ is a graphical representation of activities in a business process performed by actors.
What were the expectations if you were a baker in ancient Egypt???? PLS PLS PLS HELP IM DESPERATE
A political polling agency predicts candidate A will win an election with 54% of the votes. Their poll has a margin of error of 4% both above and below the pred
The reign of alexander ii came to an end in 1881 when he __________. a. abdicated b. died from natural causes c. was assassinated d. was overthrown by a cou
Instructions: Select the correct text in the passage. Mr. Crowell has been teaching in a school for years with the help of traditional teaching methods. Recentl