mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Which aspect of literary criticism deals with the techniques and style of the author? interpretation analysis evaluation
list five examples of "poe in your life"
Geopolitics play an important role in the Middle East today because of its (1) fertile soil and favorable climate for cash crops (2) navigable rivers and diamon
Ronald wants to buy a shirt that is on sale for 15% off the regular price. The regular price of the shirt is p dollars. Which expression represents the sale pri
The top secret program to develop the atomic bomb was known as a) Operation Overlord b) Operation Torch c) The Manhattan Project d) Operation Barbarossa
The top secret program to develop the atomic bomb was known as a) Operation Overlord b) Operation Torch c) The Manhattan Project d) Operation Barbarossa
“The reason why we find ourselves in a position of impotency is not because our only powerful potential enemy has sent men to invade our shores, but rather beca
Georgia O'Keefe was an American painter from Wisconsin. Whose detailed close-ups of flowers brought her world renown. WHAT IS WRONG WITH THESE SENTENCE..
Which was an advantage held by the South over the North at the start of the Civil War? A. It's slave population was willing to fight to preserve the plantatio
which 1828 national party favored states rights?