gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

When societies make an impact on the environment, this means that they are affecting __________. A. the natural world around them B. the behaviors of people aro
What does PAWALKRK stand for
Which Of the following best describes the Reformation
Which type of private label brand carries no evidence of a retailer s affiliation, is manufactured by a third party, and is sold exclusively at the retailer? A.
Convert 2.7 miles to yards.
As a component of the marketing plan, the executive summary Multiple Choice is a concise affirmation of the firm’s long-term purpose. is the primary influence o
On a road map, the locations A, B and C are collinear. Location C divides the road from location A to B, such that AC:CB = 1:2. If location A is at (5,16) and l
A 1.35 kgkg block is attached to a spring with spring constant 15.0 N/mN/m . While the block is sitting at rest, a student hits it with a hammer and almost inst
need help −5x = 15 !!!!!!!!!!!!
An app developer is shopping for a cloud service that will allow him to build code, store information in a database and serve his application from a single plac