reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Write five names for 1/4
Can someone SMART redo these questions I mean I made a seven and I did all I could I need to know what went wrong
answer #5,6,7,8,9,10 5.) -2 X 3/7= 6.) -2 2/3 X4 1/10= 7.)-2 1/5 X -1 3/4= 8.)-1 1/4 X9= 9.)-1 5/7 X -2 1/2= 10.)-2 3/8 X 2 1/2=
Jana has a rectangular sheet of cardboard that measures 10 inches by 18 inches. What is the maximum number of 3-inch by 3-inch squares that she can cut from thi
Which is most likely to happen to a population that becomes anatomically isolated from the rest of its species? a. The entire species will become extinct. b. Th
In the first pioneering movement, settlers made their way to Oregon and California by way of the ____ trail. A. Cumberland B. Overland C. California D.Kearny
Earthquakes happen when _____. a. magma fills the chamber in a mountain b. seismic waves are transferred from the ocean floor to ocean water c. tectonic plates
Jaiden is writing a report about the structure of the atom. In her report, she says that the atom has three main parts and two subatomic particles. Do you agree
similarity between instinct and learned behavior
6 external parts or peripherals of a computer system and identify which are output and which are input devices.