origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

what root trasports water and nutries
When I double my number and add eight I get my number plus twelve
Find S5 for the sequence 3, 13, 23, 33, 43, 53, 63, 73.
which if the following resources will help you plan your autobiographical narrative?\ A an online encyclopedia B a timeline C a KWL chart D a local newspaper
Which ancient empire stretched all the way from Pakistan to Greece?
What is the answer to 3/7+2/7
The ratio of the number of adults to the number of students at prom how to be 110 last year there were 477 more students than adults at prom if the school is ex
Increased frequency refers to how greatly one increases the level of training. True or False
any number that can be written as a fraction -------- --------- please
How to simplify 6 buses to 150people