mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

Unlike a direct democracy, in which all citizens decide laws, a representative democracy involves which of the following?
what activity requires the use of analytical intelligence
Which theme is reflected in the passage?
In his speech, "We Choose to go to the Moon," President Kennedy gives the listener a condensed view of history. In 1-2 paragraphs describe the purpose of the sp
Which prediction can most likely be made based on this scenario?
PLEASE HELP QUICK!!!! 11PTS AND BRAINLIEST AVAILABLE TO CORRECT ANSWER
Which of the following sets BEST presents the order of events? A. publication of the Federalist Papers, Constitutional Convention, approval of Bill of Rights, r
What indication do you have that the nurse is sincerely fond of juliet?
If a translucent blue copper sulfate solution is mixed with another solution and changes to a translucent lighter blue color does that mean a physical change oc
What drew japan, germany, and italy into a political alliance by 1936–37?