mlewis825p3g2lc mlewis825p3g2lc
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Bob bought 9 candy bars and ate 1/3 of them. Joe bought 6 candy bars and ate 2/3 of them
who ate more?

Respuesta :

Gamergirl1234
Gamergirl1234 Gamergirl1234
  • 01-02-2018
Joe ate more candy than Bob
Answer Link
itzel21
itzel21 itzel21
  • 01-02-2018
Joe eat more than bob eat
Answer Link

Otras preguntas

Totsakan had $22 to spend on five pencils. After buying them he had $12. How much did each pencil cost?
How many formula units are there in 20.6 moles of Al(NO3)3?
If a spinner has 10 equal-sized sections, which of the following will be false? a. P(1) = 10% c. P(2) = 10% b. P(not 1) = 10% d. P(not odd) = 50%
What type of mirror should be used for this application? Explain why this mirror is the right choice for a telescope.
whats the answer for y=-[tex]\frac{2}{3}[/tex]x+4 and y=[tex]\frac{1}{3}[/tex]x-2
factor 1/9 out of 1/9x+10/9
Esta camisetas son grandes,pero son pequenas
what is the GCF of 24 and 20 is?​
Which of this is one of the breadbasket colonies
Find the area of this shape.