hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

How Are Characteristic Properties of Matter Used to Differentiate Matter?
Peggy rode her bike 25 miles in 2 hours. At this rate, how far will she ride in 3 hours?
A right triangle has two sides equal to 8 units and 17 units. Which could be the length of the third side of this triangle? -5 units -9 units -15 units
Rita has 3/4 gallon of lemonade. She pours 1/8 gallon of lemonade into each glass. How many glasses can she pour? Whoever answers first will mark brainliest but
just the question pls
What do you think of this work of art by Roy Lichtenstein? 5 or 6 setence please ​
PLEASE HELP ITS URGENT I HAVE 3 MINS AND IM FAILING I REALLY NEED A A ASAP PLEASE HELP
What type of slope is shown in the graph? negative positive undefined zero
Need help with this!​
Who invented the States' names?