Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
For parents who enrolled their child in a private venture school, what is the most likely reason they would be opposed to common schools? A. Their child woul
List and define ten medical terms pertaining to the Skeletal system
Use substitution to solve the linear system of equations. Y= x - 2 2x + 4= y
Draw vectors representing the forces acting on the small sphere and the acceleration of the sphere when the pendulum rod is vertical. Draw the vectors starting
Simplify -2X + 4Y -16
Hola, señora María Estoy muy bien, gracias.
Write the decimal in standard form five-tenths 0.5 5.0 50 0.05 Write the decimal in standard form nine-thousandths 9,000 0.9 0.09 0.009 Write the decimal 0.06 i
The nighttime and daytime temperatures on Mercury are 13 K and 683 K respectively. The melting point and boiling point of sulfur is 246°F and 832°F. Which of th
This is a rubbing of a piece stone from one of the Edicts of Ashoka pillars in India. What was the purpose of the Edicts of Ashoka? A) to outlaw Hinduism in In
Which researcher is conducting basic research? a. Harlan, who is testing a theory about the development of prejudice b. Elsie, who wants to know how to reduce b