aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Reduce the rational expression to the lowest terms
Between 1521 and 1660, Spanish importation of silver ___________ the total silver supply in Europe. a. doubled c. quadrupled b. tripled d. ten-fold
Why does the family build a second shelter in the salt cavern (swiss family Robinson)
Which equation represents the line that contains the point (-2, 9) and is perpendicular to the line y = 2x + 6?
how many lines of symmetry does a regular hexagon have
Anyone can help me...????
What does the zygote eventually become
If you work hard and know where you are going you will get there.
Bob was recently promoted to the position of manager of the engineering division in his company because of his knowledge and his ability to perform all the func
Jessica is saving money for a new sailboat. She has already saved $1,000 and plans to save $150 per week. This situation can be represented by the function f(x)