reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What is the missing number NO LINKS PLEASE
I’ll give brainlist if you answer correctly In our New Earth Society, health is the top priority. In order to be accepted into society, one must demonstrate fr
Orange Corporation has gathered the following data on a proposed investment project: Investment in depreciable equipment $ 520,000 Annual net cash flows $ 78,00
What is the flux through the plane taken parnllel to the field?​
What were the three independent republics in North America?
What themes are revealed through the descriptions and interactions of Richard Kennedy and Samuel Ferguson? Select all that apply. A True friends are willing to
answer asap pls sdkfjlcsjldkjnclfakwjflkajlcsfs
please helpp !! Define Mercantilism. 3 sentences or more !
What creative commons license allow for the work to be copied, distributed, displayed, or performed but modifications may not be made without the owner's consen
How are countries' economies similar, even if they have access to different resources and are in different locations?