cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

A company had $6,992,000 in net income for the year. Its net sales were $15,200,000 for the same period. Calculate its profit margin.
explain the phrase "Togetherness is strength"
Please help!!!! I need to finish this tek before Tuesday comes. Can anyone help me with this and explain?
Frederick Taylor believed that workers are primarily motivated by money or economic gain, and advocated an incentive pay system to motivate employees. Frederick
Read the following sentence from paragraph 4 of the excerpt from Last Child in the Woods. He was right. Americans around my age, baby boomers or older, enjoyed
A curva (ou fronteira) de possibilidades de produção (CPP) expressa a capacidade máxima de produção da sociedade, supondo pleno emprego dos recursos ou fatores
Which is the first siimple molcules of food produced during photosynthesis?
expand and simplify x(4x-2)+x(5x+6)
how many foood chans are there in the food web?
Emperor penguin can be found on only one continent