AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
The system of rules governing the structure and use of a language is called ________. semantics phonemes grammar linguistic relativity
Find the slope of the lines. Are the graphs of the 2 lines parallel or perpendicular? Explain how you can use the slope of two lines to tell if they are paralle
How many perfect squares are two-digit and divisible by 3?
it does not take much energy to change the temperature of a volume of water. True or false
Seeking positions of power and responsibility, chandra has rapidly moved up the ranks within her organization. colleagues describe her as someone with a tremend
What did Carl Marx believe about the relationship between the rich and the poor ?
Why does Lincoln say that this time, he doesn't have much that is new to say? What does Lincoln mean by "arms"? What is Lincoln referring to with this phrase?
which postulate of Dalton's atomic theory is the result of the law of conservation of mass
what was the name of the first constitution of the united states a) bill of rights. b) the declaration of independence c) the articles of Confederation d) treat
What is the equation of the line that passes through the point (6,-7) and has a slope of -3/2