jazzygar18p8132p jazzygar18p8132p
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

which is cheaper 6x8 tiles for 1.29 or 4x4 tiles for .99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2018
- 48 = 1.29

- 16 = .99

16 × 3 = 48
 
3 × 0.99 = 2.97

That equals:

48 = 1.29

48 = 2.97

The cheaper one is 6×8 tiles for $1.29

Hope this helped☺☺

Answer Link

Otras preguntas

disadvantages of social networking sites need help immediately
What's the difference between mandibulates and chelicerates?
The area of a square garden is 128 m2 how long is the diagonal?
A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $26 plus an additional $0.11 for each minute of calls. Plan B costs $16 plus an additional $0.16 for each
A woman named Harriet Miller comes before a judge in a pretrial hearing. She pleads guilty to the charge of stealing money. Under the Sixth Amendment, what's
How many grams of nacl are in 250 g of a 15.0% (by weight) solution?
0=x^2+13x-30 Not sure what it’s asking?
Please answer this question if you know how to !
Three resistors of value 4 ω, 10 ω and 7 ω are placed in parallel. they are connected to a 6 ω resistor in series. what is the equivalent resistance in the circ
Solve the equation with the replacement set {–76, –8, 8, 76} |42 – x| = 34 8 76 –8, 8 8, 76