AmyCollette
AmyCollette AmyCollette
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

help with math please ​

help with math please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-10-2019

Answer:

B

Step-by-step explanation:

its kinda obvious

Answer Link

Otras preguntas

from 126 ounces to 48 ounces
Explain how finding 4 times 384 can help you find 4 times 5,384
four light bulbs cost $3.20.how much does it cost to buy 14 light bulbs ?
What is one way that economies in southern and Eastern Africa are overcoming economic challenges? A. Mortgage lending B. Fishing C. Ecotourism D. Car manufactu
80 is 160% of what number?
$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me
The Indians who were invited to the Thanksgiving feast were of the Wampanoag tribe. Who was their chief? (a) Massasoit (b) Pemaquid (c) Samoset (d) Squanto
A package of tickets for 4 home games costs $180. What proportion can you write to find what a 12-game package costs if all individual tickets have the same pri
Solve the equation; 2x-1=3
Jan bought a blazer for $39.90. The price of the blazer was $38. What sales-tax rate was she charged for this blazer?